Projekty domów z keramzytu

Projekty domów z keramzytu

Zakup projektu jest jednym z najważniejszych kroków w całym procesie budowy domu. Wiele osób zapomina, że to nie oni powinni być dopasowani do projektu ale projekt powinien być dopasowany do nich. Aby wyjść temu naprzeciw, firma „Dom z Keramzytu” D.S. Dariusz Sywak, oferuje zarówno własne projekty domów z keramzytu jak również daje możliwość ich całościowej adaptacji do potrzeb zamawiającego. W takim procesie projekt staje się indywidualną koncepcją, wychodzącą naprzeciw każdemu z oczekiwań osoby, która we współpracy z naszymi architektami go tworzy.

W procesie tworzenie projektu warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, pozwoli to na stworzenie piramidy wartości, co jest najważniejsze a co może zostać pominięte. Usprawni to proces tworzenia zarówno dla architektów jak i dla inwestorów:

 1. Jaka jest zakładana liczba osób, które na stałe będą mieszkać w domu?
 2. Liczba gości jaką przyjmujemy? Może warto mieć pokój gościnny?
 3. Praca w domu? Własny gabinet w domowym zaciszu?
 4. Lubimy gotować? Duża kuchnia ze spiżarnią okaże się bardzo przydatna!
 5. Posiadamy zwierzęta domowe? Może strome schody nie będą bezpiecznym wyborem?
 6. Lubimy majsterkować? Przyda się dom z piwnicą bądź podpiwniczeniem z dodatkowym pomieszczeniem?
 7. Cenimy sobie prywatność pomimo obecności gości? Odpowiednie rozmieszczenie sypialni oraz dodatkowych łazienek i toalet okaże się pomocne!
 8. W domu będą mieszkać osoby starsze / z niepełnosprawnością ruchową? Odpowiednim wyborem może okazać się dom parterowy z szerokimi korytarzami i dostępnymi pokojami!

Projekty domów z keramzytu. O czym należy pamiętać.

Projekty domów z keramzytu

Proces budowy oraz uzyskiwania wszystkich niezbędnych pozwoleń wymaga zaangażowania ze strony inwestorów. Jednym z wymogów by uzyskać pozwolenie budowlane na dom z keramzytu (jak i innego) jest spełnienie warunków, jakie są zawarte w zbiorze dokumentów, który nazywa się Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (dokument dostępny na stronie wybranego Urzędu Miasta).
Najważniejszymi i najczęstszymi z punktów, jakie tam znajdziemy i będziemy musieli spełniać są:

 • rodzaj dachu wraz z nachyleniem oraz rodzajem pokrycia (w tym kolor);
 • wysokość budynku;
 • usytuowanie budynku na działce jaki i wobec drogi dojazdowej;
 • usytuowanie przyłączy wod-kan-gaz;
 • rodzaj ogrodzenia;
 • kolor i rodzaj elewacji;
 • możliwości montażu urządzeń takich jak np. fotowoltaika;
 • rodzaj źródła ogrzewania jakie możemy zamontować;
 • odprowadzenie ścieków do komunalnego systemu kanalizacji sanitarnej;
 • wielkość powierzchni całościowej zabudowy terenu inwestycyjnego;
 • rodzaj (ich wielkości itp.) budynków, garaży czy zabudowań gospodarczych nie związanych z bryłą domu;
 • dopuszczalny rodzaj fundamentu (płyty fundamentowej);
 • najważniejsze: sprawdzenie czy dany teren ma wydane pozwolenie na zabudowę.

Dla wielu założenie te są pomijane, jednakże są one wiodące w projektowaniu domu, czasem zmiana nachylenia dachu zmienia na tyle projekt, że staje się on nieatrakcyjny dla kupującego, należy zatem poświęcić dłuższą chwilę za zaplanowanie wszystkiego. Dom z keramzytu budowany jest bardzo szybko, zatem czas poświęcony na zaprojektowanie go, nie wpływa na cały proces budowy.

Projekty domów z prefabrykatów keramzytowych – korzyści i możliwości

Domy z płyt keramzytowych są doskonałymi dla wszelakich zmian jakie chcemy wprowadzić, dzieje się to za sprawią kilku czynników m.in. płyty można stawiać obok siebie łącząc je, układać na sobie pod różnymi kontami, dzięki temu powstaje niezliczona liczba możliwości w projektowaniu.

Tworzymy projekty domów wielorodzinnych, w zabudowie bliźniaczej jak i domy jednorodzinne, wolnostojące. Projekty domów z keramzytu tworzone są bez jakichkolwiek ograniczeń. Warto zaznaczyć, że domy modułowe są łatwe w rozbudowie, doprojektowanie pokoi czy najczęściej garaży do istniejącego już budynku nie stanowi większego problemu. Dla wielu rodzin, taka opcja jest bardzo ważna, gdyż wybiega w przyszłość.

Ceny domów z płyt keramzytowych nie różnią się znacząco od domu stawianego w technologii tradycyjnej. Należy jednak zaznaczyć, że domy modułowe są znacznie tańsze w późniejszej eksploatacji oraz w wykończeniu niżeli domy tradycje. Zapewniają to między innymi idealnie proste ściany, gładkie powierzchnie czy dobra termoizolacja która bezpośrednio wpływa na ogrzewanie budynku.

Koszt budowy domu z keramzytu jaki oferuje firma Dom z Keramzytu D.S. Dariusz Sywak, opiera się na cenie jednego metra kwadratowego. Należy zaznaczyć, że firma oferuje wiele możliwości wykończenia inwestycji. Należy pamiętać, że końcowy koszt domu z keramzytu zależy od indywidualnych ustaleń w siedzibie naszej firmy w Chojnowie lub Wrocławiu. Spotkania są przeprowadzane w miłej atmosferze, osoby prowadzące dysponują ogromnym zasobem wiedzy związanym z projektowaniem, budową domów, dzięki czemu mogą na bieżąco oceniać oraz kalkulować powstające pomysły.

Ceny za wykonanie projektów bądź adaptację do wymogów zamawiającego są również ustalane indywidualnie. Należy pamiętać, że każdy dom jest inny a skoro tak to i każdy projekt jest inny. Inaczej projektuje się dom 240 metrowy z antresolą a inaczej parterowy z dwoma pokojami. Oczywiście gwarantujemy, że w efekcie końcowym oba przypadki będą niepowtarzalne oraz funkcjonalne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów którzy coraz częściej stawiają na nowoczesność i ekonomiczność. Oferujemy niepowtarzalne projekty które zachwycą każdego, a możliwość wykreowania czegoś samemu dodatkowo wpływa na poziom satysfakcji, co jest dla nas bardzo ważne. Słowa „zamieszkaj na swoim” nabierają zatem nowego znaczenia.

Twórz, kreuj, mieszkaj! Postaw na Dom z Keramzytu.

Udostępnij:
GOTOWE PROJEKTY