Ile kosztuje dom z keramzytu?

Ile kosztuje dom z keramzytu?

Planując budowę wymarzonego domu bierzemy pod uwagę wiele kwestii, którymi są m.in. wybór odpowiedniej działki czy technologii budowy. Jedno z ważniejszych pytań jakie zadają sobie potencjalni Klienci brzmi Ile kosztuje dom z keramzytu? Niewątpliwie, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy przede wszystkim zweryfikować własne potrzeby i oczekiwania względem standardu wykończenia planowanego budynku, jego wielkości i niezbędnych pomieszczeń.

Cena domów z keramzytu

Ceny budowy domów z keramzytu różnią się od ceny budowy domów w innych technologiach. Podsumowując jednak koszt całkowity okazuje się, że cena finalna jest porównywalna m.in. z technologią tradycyjną. Dom prefabrykowany pozwala na ograniczenie kosztów związanych z przyszłą eksploatacją budynku. Dom keramzytowy posiada wiele zalet, które odróżniają ten materiał od innych dostępnych na rynku.

Podstawowymi czynnikami wpływającymi na ukształtowanie się ceny za metr kwadratowy są rodzaj i bryła budynku. Cena za m2 uwarunkowana jest również poziomem standardu wykończenia, na który Klient się zdecyduje. Wpływ na koszt budowy może mieć także lokalizacja planowanej inwestycji.

Domy z płyt keramzytowych obecnie cieszą się coraz większą popularnością. W obecnych czasach prym stanowi szybkość realizacji inwestycji, którą my gwarantujemy. Odpowiedź na pytanie: Jaki jest koszt budowy domu z keramzytu? nie zawsze jest prosta i jednoznaczna. Naszą domeną jest indywidualne podejście do każdego Klienta, którzy decydują się na różne standardy wykończenia, rodzaje budynków czy ich wygląd zewnętrzny.

Na bazie doświadczenia zdobytego poprzez realizację kilkudziesięciu inwestycji oraz najczęstszych wyborów Klientów, udało nam się opracować koncepcję gotowego domu modułowego z keramzytobetonu, którego cena wynosi 350.000 zł. Standard wykonania budynku w tej kwocie wyróżnia się m.in. zastosowaniem dachówki ceramicznej szkliwionej, okien 3-szybowych, czy parapetów granitowych. Wybudowanie domu w takim budżecie, pozwala na zachowanie funkcjonalnego i komfortowego układu pomieszczeń – trzy niezależne pokoje, salon z aneksem kuchennym, łazienka, wiatrołap i pomieszczenie gospodarcze. Taki budynek jest idealnym rozwiązaniem dla rodziny 2+2.

Ilość ścian prefabrykowanych nie wpływa na finalną wartość inwestycji, ponieważ nie rozliczamy się za metry ścian, a za kompleksową usługę wybudowania domu wraz z uzgodnionym standardem jego wykończenia. Budowa domku z keramzytu może różnić się ceną w zależności od etapu do jakiego miałaby zostać doprowadzona budowa. Najczęściej inwestycje realizowane są przez nas do stanu deweloperskiego, w którym oferujemy najbogatszy standard. Na swoim koncie mamy również budowy do stanu surowego zamkniętego i otwartego.

Na pytanie Ile kosztuje budowa domu z keramzytu? Odpowiadamy: jakimi środkami Państwo dysponują? Bardzo często okazuje się, że potrzeby Klientów jesteśmy w stanie zrealizować w dużo mniejszej powierzchni niż początkowo zakładają Klienci. Istotne jest mianowicie, aby Architekt tak ułożył projekt domu z keramzytu, aby jak najmniejsza powierzchnia została przeznaczona na zbędną komunikację itp. Dlatego naszym Klientom zalecamy projekt indywidualny, który w pełni odzwierciedla ich oczekiwania.

Domy z keramzytu – cennik

Ceny domów prefabrykowanych z keramzytu rozpoczynają się od 3.300 zł/m2 . Wskazana stawka jest kwotą wyjściową mającą charakter wyłącznie poglądowy. Koszty budowy ulegają stałej zmianie, m.in. ze względu na zmieniające się ceny materiałów budowanych. Niemożliwym jest wskazanie jednoznacznej stawki mającej zastosowanie do wszystkich zamierzeń inwestycyjnych, zatem tak istotne są indywidualne ustalenia dotyczące rodzaju budynku i standardu, do jakiego klienci chcieliby zlecić realizację. Do określenia kosztu budowy potrzebujemy także informacji na temat przybliżonej lokalizacji inwestycji. Taka metoda wyceny pozwala na przygotowanie dla klienta ostatecznej ceny zamówienia bez doliczania na późniejszym etapie dodatkowych kosztów. Preferujemy proste rozwiązania dopasowane do indywidualnych klientów, które umożliwiają osobom zainteresowanym budową domu realnie ocenić swoje możliwości finansowe.

Reasumując – osoby zainteresowane uzyskaniem szczegółowej wyceny zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie w biurze naszej firmy. Rozmowa twarzą w twarz zaowocuje lepszym poznaniem i przede wszystkim zrozumieniem naszej kompleksowej oferty.

* Zaprezentowane ceny mogą ulec zmianie.

J.S

Udostępnij:
GOTOWE PROJEKTY