Budowa domów z prefabrykatów keramzytowych

Domy z prefabrykatów keramzytowych


Firma Dom z Keramzytu - PHU "D.S." Dariusz Sywak zajmuje się budową domów z prefabrykatów w technologii keramzytowej. Budujemy nowoczesne i energooszczędne domy z prefabrykatów keramzytowych. Specjalizujemy się w budowie domów jednorodzinnych, wolnostojących, w zabudowie szeregowej, a także domów wielorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej.

Nowoczesne domy jedno- i wielorodzinne z prefabrykatów keramzytowych o wysokim standardzie wykończenia

Budujemy domy z prefabrykatów keramzytowych bez ograniczeń modułowych. Powierzając nam budowę domu zapewnimy Państwu wysoki standard wykończenia domu w skład którego wchodzą m.in.: okna PCV 3-szybowe, parapety wewnętrzne z konglomeratu, parapety zewnętrzne kamienno-granitowo, wysokiej jakości przesuwne drzwi tarasowe, ogrzewanie podłogowe, grzejniki, wylewki przygotowane pod okładziny, ocieplenie stropu budynku pianką, docieplenie styropianem 18 cm, tynk silikonowy w wybranym przez Państwa kolorze.

Prefabrykaty keramzytowe

Wykorzystywane do budowy domu płyty keramzytowe to wielkowymiarowe elementy prefabrykowane o wysokości pełnej kondygnacji. Keramzyt jest kruszywem znajdującym szerokie zastosowanie w budownictwie. Prefabrykaty keramzytowe powstają w zakładzie przemysłowym na podstawie projektów architektonicznych. Z fabryki dostarczane są bezpośrednio na plac budowy domu i tam montowane w całość konstrukcji budynku. Należy pamiętać, że każdy z prefabrykowanych elementów keramzytowych jest dokładnie dopasowany do pozostałych a dzięki precyzyjnie przygotowanym otworom, można w błyskawiczny sposób dokonać montażu okien, drzwi rur oraz pozostałych instalacji.

Charakterystyka prefabrykatów keramzytowych wykorzystywanych w budownictwie

Prefabrykaty keramzytowe swoją popularność zdobyły z wielu powodów:

  • domy budowane z prefabrykatów keramzytowych posiadają najwyższą klasę odporności ogniowej, są niezwykle odporne na wysoką temperaturę;
  • prefabrykaty keramzytowe wykorzystywane w budownictwie są odporne na wodę, pleśń, grzyby oraz gryzonie - co ważne, prefabrykaty są także obojętne chemicznie;
  • keramzyt to materiał bardzo elastyczny, podczas budowy domu z łatwością możemy tworzyć w nim otwory, skosy czy też łuki;
  • budynki mieszkalne wykonane z prefabrykatów keramzytowych to doskonałe samopoczucie jego mieszkańców - komfort dla alergików i astmatyków;
  • szybkość budowy to niewątpliwie jedna z głównych zaleta keramzytu i powód dla którego warto zdecydować się na budowę domu właśnie z prefabrykatów keramzytowych;

Zalety domów z prefabrykatów keramzytowych

Główną zaleta budownictwa keramzytowego to przede wszystkim szybkość budowy. Budowane przez naszą firmę domy z prefabrykatów keramzytowych powstają w okresie od kilkunastu dni do trzech miesięcy zarówno w lecie jak i w zimie. Kolejną zaletą jest fakt, iż keramzyt jest materiałem ekologicznym i może stanowić punkt wyjścia w przypadku budowy tzw. “zielonych domów”. Rekuperacja oraz pompy ciepła stanowią idealne dopełnienie w przypadku budowy domów z prefabrykatów keramzytowych.

Budowa domu z prefabrykatów keramzytowych o podwyższonym standardzie wykończenia w 8 tygodni

Tanie i energooszczędne domy z prefabrykatów

Domy z prefabrykatów keramzytowych są tańsze w budowie oraz dalszej eksploatacji w porównaniu do budynków stawianych tradycyjnymi metodami. Znakomite właściwości izolacyjne keramzytu sprawiają, że właściciele domów z prefabrykatów oszczędzają na ogrzewaniu budynku natomiast doskonałe parametry akustyczne keramzytu wpływają na lepszy komfort życia.

Należy również wiedzieć, że keramzyt jest przyjazny alergikom ponieważ odporny jest na gnicie oraz zagrzybienie. Kolejną z zalet budynków mieszkalnych z wykonanych z prefabrykatów są gładkie ściany - umożliwiają one łatwy montaż warstwy izolacji termicznej.


Nasza oferta

Oferta naszej firmy jest bardzo przejrzysta. Zajmujemy się kompleksową budową domów z prefabrykatów keramzytowych od początku do końca. Pomagamy w doborze korzystnego finansowania inwestycji, wyboru działki pod budowę domu, przygotowania niezbędnych dokumentów a także pomoc w uzyskaniu pozwolenia na budowę. Posiadamy wiele sprawdzonych projektów architektonicznych, a wraz z naszym biurem projektowych będą mogli Państwo wspólnie zaplanować układ funkcjonalny oraz wygląd swojego wymarzonego domu.

Dbamy o Państwa czas i spokój - prowadzimy nadzór na każdym etapie budowy domu!

Etapy budowy domu z prefabrykatów keramzytowych

Wszystkie etapy prac budowlanych zawsze są konsultowane z inwestorem. Posiadając już gotowy projekt domu oraz całą niezbędną dokumentację przystępujemy do budowy domu z prefabrykatów keramzytowych.

Główną zaletą budowy domów z keramzytu jest tańsza eksploatacja (w porównaniu do domów wznoszonych tradycyjnymi metodami) oraz krótki czas realizacji inwestycji - 8 tygodni, właśnie tyle może potrwać budowa Twojego wymarzonego domu!

W przypadku budowy domów z prefabrykatów keramzytowych dużą zaletą jest również fakt, że ściany keramzytowe są cieńsze od murowanych. Dokonując adaptacji już gotowego projektu katalogowego, przyszły właściciel budynku uzyskuje większą powierzchnię użytkową, zachowując jednocześnie taką samą powierzchnię zabudowy budynku.

Budowa domów z prefabrykatów keramzytowych rozpoczyna się od przygotowania prefabrykowanych elementów, które powstają w fabryce według indywidualnego projektu architektonicznego (istnieje możliwość przystosowania dowolnego projektu na potrzeby realizacji inwestycji w technologii keramzytowej). Producent prefabrykatów keramzytowych dostarcza wszystkie elementy keramzytowe bezpośrednio na plac budowy. Każdy z bloków posiada wycięte otwory montażowe oraz bruzdy na instalację wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną, grzewczą oraz elektryczną.

W kolejnym etapie budowy domu, na wcześniej przygotowaną płytę fundamentową, za pomocą dźwigu, montowane są precyzyjnie przygotowane elementy prefabrykowane. Łączenie prefabrykowanych ścian odbywa się za pomocą zakotwionych w nich strzemion lub stalowych pętli, przez które przeprowadzany jest pręt zapobiegający rozsuwaniu się ścian. Powstały kanał wypełnia się betonem.

W domach keramzytowych możemy stosować stropy betonowe, stropy typu filigran (prostsza odmiana tradycyjnego stropu żelbetowego) a także stropy drewniane.

W następnym etapie, po wykonaniu konstrukcji budynku, przystępujemy do montażu instalacji wodnej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej.

Kolejne etapy budowy domu z prefabrykatów keramzytowych to:
  • montaż konstrukcji dachu;
  • montaż stolarki okiennej oraz drzwi;
  • wykończenie zewnętrzne domu (czyli ocieplenie, elewacja, montaż rynien i rur spustowych);
  • wykonanie posadzek.

GOTOWE PROJEKTY