Co to jest dom modułowy?

Dom modułowy

Dom modułowy to dla wielu, w potocznym rozumieniu dom składany z gotowych elementów wytwarzanych poza działką na jakiej ma powstać dana inwestycja. Taka krótka definicja dla wielu daje już wyobrażenie tego, jak wygląda cały proces budowy. Idźmy jednak trochę dalej.

Domy modułowe – podstawowe informacje

Domy modułowe stają się na polskim rynku coraz bardziej popularną formą realizacji wybranych projektów budowlanych, zarówno dla inwestorów prywatnych jak i dla dużych firm. Główną zaletą która przyciąga rzeszę klientów jest szybkość budowy. Prefabrykaty są wykorzystywane przy inwestycjach gdzie dąży się do maksymalnego skrócenia czasu, co za tym idzie jak i oszczędności w finansowaniu. Koszt budowy domu z keramzytu (prefabrykat modułowy) jest zachęcający dla znaczącej większości klientów firm budowlanych. W pierwotnej formie domy modułowe kojarzyły się z budownictwem tymczasowym socjalno- biurowym, na ten moment prawidłowym jest spostrzeganie modułów jako dużych inwestycji takich jak szkoły, ośrodki sportowe, hotele, a co najważniejsze domy prywatne oraz budynki wielorodzinne.

Czym tak naprawdę są domy modułowe?

Prefabrykaty keramzytowe z których tworzone są konstrukcje modułowe nawet w 80% powstają na hali produkcyjnej. Sam keramzyt to kruszywo budowlane wypalane w temp powyżej 1150 stopni Celsjusza. Z niepozornej kuleczki gliny powleczonej osłoną ceramiczną powstają gotowe ściany o bardzo wysokich właściwościach akustycznych, termoizolacyjnych. Taka ściana jest bezwonna, chemicznie obojętna, wolna od wilgoci, grzybów, pleśni i insektów. Całość jest wypiekana wraz z rusztowaniem stalowym, co jeszcze bardziej utrwala konstrukcję. Jest to zatem opcja o wiele trwalsza niż w przypadku domów modułowych powstających w koncepcjach drewnianych.

Gotowe ściany z keramzytu w których przygotowane są gniazda wylotowe instalacji są dowożone na plac budowy, pozostaje ustawianie ich na wcześniej przygotowanej płycie. Cała konstrukcja łączona jest specjalnymi zamkami (klamrami). Wykonanie całości trwa kilka godzin. W modułach przygotowane są również otwory na drzwi, okna czy pod bramę garażową, zatem kolejny etap budowy jakim jest zamykanie budynku trwa równie szybko jak stawianie szkieletu.

Cena domu z keramzytu

Wielu zadaje sobie pytanie ile kosztuje budowa domu z keramzytu. Otóż domy prefabrykowane nie różnią się znacząco ceną od domu stawianego w technologii tradycyjnej. Należy jednak zaznaczyć, że domy modułowe są znacznie tańsze w późniejszej eksploatacji oraz w wykończeniu niżeli domy tradycje. Zapewniają to między innymi idealnie proste ściany, gładkie powierzchnie czy dobra termoizolacja która bezpośrednio wpływa na ogrzewanie budynku.

Koszt budowy domu z keramzytu jaki oferuje firma Domy z Keramzytu D.S. Dariusz Sywak opiera się na cenie jednego metra kwadratowego. Należy zaznaczyć, że firma oferuje wiele możliwości wykończenia. Podstawowymi są :

  • Jako pierwszy oferujemy stan surowy otwarty którego ceny kształtują się na poziomie od 2.300 zł za 1m2 (konstrukcja ścian, płyty fundamentowej),
  • Drugi to stan surowy zamknięty gdzie cena zaczyna się od 2.500zł za 1m2 (konstrukcja ścian, płyty fundamentowej, stolarka dachowa, okienna, drzwiowa),
  • Ostatnim, polecanym i najczęściej wybieranym przez klientów stanem, jest stan deweloperski, który w przypadku domu z poddaszem użytkowym kształtuje się na poziomie od 3.300 zł za 1m2, dom parterowy to koszt od 3.600zł za 1m2.
    Stan ten obejmuje m. in. okna 3- szybowe z parapetami (kolor do wyboru), fundament płytowy ocieplony, dachówkę ceramiczną szkliwioną (kolor do wyboru), instalacje wewnątrz budynku (takie jak: elektryczna, wod-kan, oraz ogrzewanie C.O.- w tym ogrzewanie podłogowe), drzwi przesuwne tarasowe o wymiarach 2660×2280/1 szt, elewacje ocieploną, ściany pokryte gładzią.

* Zaprezentowane ceny mogą ulec zmianie.

Należy pamiętać , że nie są to ceny ostateczne, końcowy koszt domu z keramzytu zależy od indywidualnych ustaleń w siedzibie naszej firmy w Chojnowie lub Wrocławiu.

Dom modułowy opinie

Jak w każdej dziedzinie życia mamy zwolenników jak i przeciwników danych rozwiązań, na szczęście zarówno firma D.S. Dom z Keramzytu jak i domy modułowe jakie budujemy mają znacząca przewagę tych pierwszych. Podsumowując domy z keramzytu są najlepszym wyborem dla osób które nie chcą tracić czasu na budownictwo tradycyjne. Dom z keramzytu będzie trwały, bezpieczny oraz łatwy w wykończeniu. Najlepszą recenzją są opinie naszych klientów które pozwolimy sobie przytoczyć :

„Budowa jest łatwa, szybka i przyjemna, oczy się cieszą jak w kilka godzin można zobaczyć wymarzony dom”
„Porządnie, szybko, dobre ceny i pewna gwarancja!”
„Bardzo ładnie i szybko”
„Dom jest bardzo cichy i ciepły”
„Pakowanie należy rozpocząć równo z budową domu”

D.G

Udostępnij:
GOTOWE PROJEKTY