Budownictwo ekologiczne

Rekuperacja

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Innymi słowy rekuperacja stanowi system, który służy do wymiany zużytego, brudnego powietrza w domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Jak działa rekuperacja?

Rekuperator stanowi centralę rekuperacji z wymiennikiem służącym do odzysku ciepła. Zasada działania rekuperatora polega na wyciąganiu powietrza jednocześnie w dwóch kierunkach. Pierwszy strumień powietrze to zimne i czyste powietrze które jest zaciągane z zewnątrz. Drugie natomiast to strumień ciepłego powietrza (powietrze to jest brudne, zużyte i wilgotne), wyciągane jest z wewnątrz pomieszczeń przez anemostaty (kratki na suficie i ścianach). Oba strumienie spotykając się w rekuperatorze jednak nie mieszają się ze sobą. Zużyte powietrze przechodzi przez wymiennik ciepła i zostawia w nim swoje ciepło, zaś czyste powietrze nawiewane z zewnątrz przejmuje to ciepło z powrotem. Od rekuperatora biegną kanały wentylacyjne o zróżnicowanej średnicy, dzięki którym świeże powietrze jest rozprowadzane po całym domu a brudne wyciągane na zewnątrz.

Rekuperacja nie tylko ogrzewa powietrze ale także oczyszcza je z zanieczyszczeń. Systemy filtrów dodatkowo zapewnią bezpieczeństwo domownikom sprawiając, że do domu trafi jedynie czyste powietrze.

Pompy ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie służące do oszczędnego przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Firma DS Dom z Keramzytu oferuje swoim klientom sprawdzone i nowoczesne rozwiązania ekologicznych produktów dopasowanych do potrzeb i wymagań każdej rodziny. Gwarantujemy pomoc i konsultacje w wyborze optymalnego rozwiązania które zapewni komfort, bezpieczeństwo i oszczędności związane z długoletnim użytkowaniem. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz montaż wybranych urządzeń!

Pompy ciepła do działania wykorzystują energię cieplną z powietrza i mogą pozyskiwać z otoczenia większość energii potrzebnej do podgrzania wody. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty przygotowania ciepłej wody. Zaletą pomp ciepła jest również stosunkowy niski koszt inwestycyjny a także niezależność od warunków pogodowych. Cicha praca, niezawodność i trwałość to dodatkowe atuty oferowanych przez firmę DS Dom z Keramzytu pomp ciepła.

Wszystkie oferowane przez nas pompy stanowią doskonałą alternatywę dla kolektorów słonecznych.

Kotły gazowe jednofunkcyjne i dwufunkcyjne

Firma DS Dom z Keramzytu stale współpracuje z producentem kotłów gazowych jednofukcyjnych i dwufunkcyjnych firmą Fondital, liderem systemów ogrzewania. Produkty odznaczają się najwyższym standardem wydajności, niskim zużyciem oraz doskonałymi wynikami.

Oferujemy pełną gamę kotłów, wyprodukowanych w oparciu o technologię atmosferyczną oraz o technologię kondensacji, z montażem ściennym i stojącym, o niskiej (<35kW) i o wysokiej mocy (> 35kW). Kotły są produkowane we Włoszech, przy użyciu wysokiej jakości komponentów, w trosce o środowisko naturalne. Kotły grzewcze dostępne są w wersjach do wytwarzania ciepłej wody użytkowej i/lub do ogrzewania, z zasobnikiem lub przy podłączeniu do bojlera zewnętrznego, z ciągiem naturalnym lub wymuszonym. Oferujemy dostępność o różnorodnej mocy, dopasowane do wszelkich potrzeb użytkowników ogrzewania.

Fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne stanowią pomocniczy układ zasilający nasz dom w darmową energię. Ekologiczna instalacja posiada wiele zalet m.in. oszczędzanie zasobów konwencjonalnych, niższe rachunki za energię elektryczną czy też dbanie o środowisko.

Ceny energii elektrycznej wciąż idą w górą. Oferujemy sprawdzone rozwiązania zapewniające szybki zwrot z inwestycji w kolektory słoneczne. Im więcej energii elektrycznej zużywamy w naszym gospodarstwie domowym, tym szybciej nastąpi zwrot z inwestycji w panele fotowoltaiczne!

Uzyskana energia z paneli może być wykorzystana do zasilania urządzeń domowych np. lodówka, zmywarka, pralka. Możemy także zdecydować się na pojemnościowy podgrzewacz wody (elektryczny), który zapewni dostęp do ciepłej wody w domu oraz system grzewczy z kotłem elektrycznym.